Śmiertelny wypadek podczas zawodów Ironman w Hamburgu

Śmiertelny wypadek podczas zawodów Ironman.
Śmiertelny wypadek podczas zawodów Ironman. / foto: screen Twitter
REKLAMA

W niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku podczas zawodów Ironman w Hamburgu. Motocykl, z którego je filmowano, zderzył się z kolarzem. Kierowca motocykla zmarł, operator kamery i jeden z zawodników zostali poważnie ranni, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje portal dziennika „Bild”. Zawodów nie przerwano.

Miejsce wypadku jest punktem zwrotnym w wyścigu, dlatego uczestnicy i pojazdy ekipy wymijały się tam. Tylko dziewięciu zawodników przejechało wcześniej, dlatego kontynuowali wyścig” – dowiedział się „Bild”.

REKLAMA

„Rozważano skrócenie wyścigu lub jego przerwanie. Jednak wyścig na razie trwa, trasa Ironmana nie została skrócona. Podczas drugiego okrążenia części kolarskiej zawodnicy musieli zejść przed miejscem wypadku i przeprowadzić rower przez groblę, by stamtąd kontynuować wyścig” – ustalił „Bild”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Nadal nie wiadomo, czy zawody będą kontynuowane. Są one częścią klasyfikacji mistrzostw Europy, a także do późniejszych mistrzostw świata.

„Ostateczna decyzja o ewentualnym odwołaniu wyścigu nie należy do organizatorów w Hamburgu, ale w USA, gdzie mieści się siedziba World Triathlon Corporation” – podkreślił „Bild”.

https://twitter.com/marcuszek/status/1665291663642591232

REKLAMA