Dotacje na ekopracownie. Będą „tłuc” dzieciom i młodzieży zieloną propagandę

Szkoła / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
Szkoła / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
REKLAMA

28 szkół z Dolnego Śląska otrzymało dotacje na budowę ekopracowni. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył na ten cel ponad 3,7 mln zł.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany z naszych podatków, kierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

REKLAMA

Naszą intencją jest, aby w każdym powiecie powstała co najmniej jedna ekopracownia przyrodnicza i jedna ekopracownia dotycząca zagadnienia odnawialnych źródeł energii. Finansowanie ze strony Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to 50 tys. na ekopracownię przyrodniczą i do 75 tys. na ekopracownię OZE – przedstawiał narrację prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska przyznał, że miliony złotych będą wydane po to, by propagandę o odnawialnych źródłach energii wciskać już od najmłodszych lat. Ubrał to oczywiście w inne słowa, ale sens był właśnie taki.

Podkreślił, że budżet programu na Dolnym Śląsku wynosi ponad 3,7 mln zł. – Przekazujemy środki do szkół poprzez wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, czyli samorządowcy mają tutaj ogromną rolę do odegrania, ale też dyrektorzy, nauczyciele tych przedmiotów przyrodniczych mogą mieć wielką satysfakcję, bo będą wspólnie z młodzieżą i z dziećmi organizować pracownie wyposażone właśnie ze środków NFOŚiGW – ocenił.

REKLAMA