Korwin-Mikke odpowiada Tuskowi. „Jest powód”

Janusz Korwin-Mikke Donald Tusk
Janusz Korwin-Mikke i Donald Tusk. / Fot. Instagram/PAP (kolaż)
REKLAMA

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przemawiająca na marszu 4 czerwca pytał, jak to się stało, że PiS doszedł do władzy. Janusz Korwin-Mikke odpowiedział mu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się na warszawskim placu Na Rozdrożu. Marsz ma być protestem przeciw obecnym rządom. Biorą w nim udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych.

REKLAMA

Otwierając marsz Tusk nawiązał do frekwencji. – Widzę ocean ludzkich głów, morze biało-czerwonych flag. Są nas tysiące, tysiące ludzi z Polską w sercach, dziesiątki tysięcy, miliony przed telewizorami Polek i Polaków, którzy nie dali się złamać, nie dali się zastraszyć, nie dali się zniechęcić – mówił. – Polska jest w naszych sercach i dlatego przetrwaliśmy te trudne lata – dodał.

Przemawiając na marszu, Tusk zadał także pytanie o to, jak to się stało, że władzę w Polsce przejął PiS.

– Jak to jest możliwe, że tak wspaniały naród ma taką władzę? Nie ma żadnego powodu, żeby najlepsi ludzie na świecie mieli najgorszą władzę na świecie! – mówił przewodniczący Platformy.

Politykowi PO-KO odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych założyciel Najwyższego Czasu! i współzałożyciel Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke. Przy okazji prawicowy polityk wbił szpilę Tuskowi.

„Jest powód: d***kracja. Jak pisał śp.Fryderyk Schiller: „Większość… Cóż znaczy Większość? Większość to głupota. Biedak – czy wie, co wolność? Zna, co wybór?/ On musi możnym, co na niego płacą, za chleb, za buty sumienie swe sprzedać”. Dają im 800+ i już!” – napisał Korwin-Mikke na Twitterze.

REKLAMA