Lewackie zamieszki w Lipsku. Szefowa niemieckiego MSW zabrała głos

Nancy Faeser/Fot. screen YouTube/ Bundesministerium des Innern und für Heimat
Nancy Faeser/Fot. screen YouTube/ Bundesministerium des Innern und für Heimat
REKLAMA

Po weekendowych zamieszkach skrajnej lewicy w Lipsku minister spraw wewnętrznych RFN Nancy Faeser zapowiedziała, że będzie uważnie przyglądać się lewicowej scenie ekstremistycznej. Bezsensowna przemoc lewicowych ekstremistów podczas zamieszek nie może być niczym usprawiedliwiona, stwierdziła w oświadczeniu.

Każdy, kto rzuca kamieniami, butelkami lub środkami zapalającymi w funkcjonariuszy policji, musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności, podkreśliła.

REKLAMA

Federalne i krajowe organy bezpieczeństwa będą nadal uważnie obserwować scenę lewicowych ekstremistów w nadchodzących dniach i tygodniach i będą „konsekwentnie interweniować, jeśli dojdzie do przestępstw lub aktów przemocy” – zapewniła Faeser, cytowana przez portal telewizji ARD.

„Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim policjantom, ale także służbom ratowniczym, za trudną i niebezpieczną operację” – oświadczyła szefowa MSW.

Według policji około 50 funkcjonariuszy zostało rannych podczas zamieszek, zorganizowanych w sobotę w Lipsku przez środowiska radykalnej lewicy. Funkcjonariuszy policji obrzucono kamieniami, butelkami i koktajlami mołotowa.

Lewacka burda w Lipsku. 50 policjantów rannych, 30 lewicowych ekstremistów aresztowanych [VIDEO]

REKLAMA