Pięć formacji w Sejmie. Konfederacja z wysokim wynikiem [SONDAŻ]

Budynek polskiego parlamentu. Zdjęcie: Canva
Budynek polskiego parlamentu. Zdjęcie: Canva
REKLAMA

W najnowszym sondażu „United Surveys” dla RMF i „Dziennika Gazety Prawnej” zapytano Polaków, na jaką partię oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę. Chęć pójścia do urn zadeklarowało nieco ponad 56 proc. badanych.

Jak wynika z najnowszego sondażu „United Surveys”, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę na głosowanie wybrałoby się 56,1 proc. ankietowanych – w tym 46,9 proc. „zdecydowanie tak”, a 9,2 proc. – „raczej tak”.

REKLAMA

Do urn „zdecydowanie nie” chce iść natomiast 25,3 proc. badanych. Kolejne 13,6 proc. wybrało odpowiedź „raczej nie”. W sumie daje to aż 38,9 proc. Niezdecydowanych w tej kwestii było 4,9 proc.

Zapytano ankietowanych także o to, na jaką partię oddaliby głos w wyborach do Sejmu. Na pierwszym miejscu znalazło się PiS/Zjednoczona Prawica z wynikiem 32,8 proc.

Drugie miejsce zajęła natomiast Koalicja Obywatelska z poparciem rzędu 27,2 proc. Podium zamyka natomiast Polska 2050 wraz z PSL – Koalicją Polską z wynikiem 11,3 proc.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, w Sejmie znalazłaby się także Konfederacja, odnotowując wynik 10,8 proc. Na Wiejską weszłaby także Lewica i Partia Razem z poparciem 8,7 proc.

Poza Sejmem znalazłaby się natomiast Agrounia z poparciem rzędu 0,4 proc.

Wyborców niezdecydowanych było natomiast 8,8 proc.

Sondaż został przeprowadzony przez „United Surveys” w dniach 2-4 czerwca 2023 roku na próbie 1000 osób.

REKLAMA