Strzelanina przy remizie OSP. Ranny 60-letni mężczyzna

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

60-letni został ranny w strzelaninie, do której doszło w niedzielę wieczorem przy remizie OSP w miejscowości Zadębce (Lubelskie); w sprawie został zatrzymany 34-latek – poinformowała w poniedziałek lubelska policja.

Asp. szt. Edyta Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie powiedziała PAP, że zgłoszenie o strzelaninie w miejscowości Zadębce w gminie Trzeszczany funkcjonariusze otrzymali w niedzielę po godz. 20.

REKLAMA

Ustalono wstępnie, że grupa osób spotkała się przy budynku remizy OSP. Wśród zgromadzonych był 34-latek, który z biegiem czasu stawał się coraz bardziej agresywny i zaczął zaczepiać innych.

W pewnym momencie wyciągnął przedmiot, który przypominał broń i skierował lufą w stronę osób, które były na tym spotkaniu – powiedziała Krystkowiak, dodając, że większość osób rozbiegła się.

Zgromadzeni – wskazała policjantka – nie byli do końca przekonani czy przedmiot w ręku mężczyzny to broń. – W sąsiedniej miejscowości był odpust i przypuszczali, że to może być zabawka – dodała.

34-latek wycelował broń w kierunku 60-latka, który próbował go uspokoić i oddał strzały. Postrzelił go w okolice żeber i w prawą rękę – powiedziała Krystkowiak.

Poinformowała, że ranny 60-latek został zabrany do szpitala. Natomiast 34-latka funkcjonariusze zatrzymali i umieścili w policyjnym areszcie.

Śledztwo wszczęła prokuratura. Wstępnie – wskazała policjantka – postępowanie prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa.

Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywocie.

REKLAMA