Kolejni kurierzy z migrantami zatrzymani. Na zachodzie Polski

Straż Graniczna - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Funkcjonariusze SG ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali ośmiu migrantów usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Jechali dwoma autami kierowanymi przez Uzbeka i Kirgiza – przekazał Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

23-letni obywatel Uzbekistanu oraz 28-letni obywatel Kirgistanu usłyszeli zarzut organizowania migrantom przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Kirgiz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Obu mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia.

REKLAMA

„Kierowcy rozpytani na gorąco przez funkcjonariuszy SG przyznali, że Afgańczyków mieli dostarczyć do Słubic, za co każdy z nich miał otrzymać od 1 tys. do 1,5 tys. dolarów amerykańskich” – powiedział rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik.

Do zatrzymania kurierów wraz z migrantami jadących autem osobowym i dostawczym doszło środę w rejonie mostu granicznego w Słubicach (Lubuskie). Oba pojazdy miały polskie tablice rejestracyjne. Każdy z kierowców przewoził w aucie czterech Afgańczyków.

Obywatele Afganistanu przyznali się próby nielegalnego przedostania się do Niemiec oraz nielegalnego pobytu w naszym kraju. Skorzystali przy tym z prawa do dobrowolnego poddania się karze trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, Afgańczycy zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

REKLAMA