Wybrano nowe władze Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”. Porządki i spłaty

Nowy prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski.
Nowy prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Bartosz Malewski. / Fot. PAP
REKLAMA

Zamieszanie wokół Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” ustało. W miniony weekend podczas walnego zgromadzenia wybrano nowe władze.

W niedzielę 4 czerwca 2023 roku w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, które dokonało wyboru nowych organów statutowych Stowarzyszenia w związku z upływem 3-letniej kadencji poprzednich władz.

REKLAMA

Na funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” wybrany został Bartosz Malewski. Pełnił on dotychczas tę funkcję w związku z decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków z dnia 19 lutego 2023 roku, które odwołało ówczesnego prezesa Roberta Bąkiewicza w związku z jego działaniem na szkodę stowarzyszenia.

Walne Zgromadzenie Członków wybrało także dwóch wiceprezesów stowarzyszenia: Witolda Tumanowicza i Ziemowita Przebitkowskiego. W zarządzie znaleźli się również Marcin Białasek, Jerzy Wasiukiewicz, Mateusz Marzoch, Jakub Kalus, Arkadiusz Jabłoński i Barbara Ziemska.

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości wyłoniło także w drodze wyborów komisję rewizyjną Stowarzyszenia w składzie: Michał Melon (przewodniczący komisji), Piotr Filipek i Aleksander Kowaliński.

Prezes Bartosz Malewski zabrał głos w sprawie niedzielnych wyborów: „Odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia 'Marsz Niepodległości’. Wybraliśmy nowe władze. Przypadł mi zaszczyt kontynuowania prac w roli Prezesa Zarządu. Od trzech miesięcy porządkujemy wewnętrzną sytuację Stowarzyszenia, odzyskujemy aktywa, spłacamy wierzycieli, których 'odziedziczyliśmy’ po poprzednikach. Sporo jeszcze przed nami, zwłaszcza Marsz Niepodległości, a wszystko – całkowicie społecznie. Jest co robić, ale z takim zespołem damy radę!” – wydał oświadczenie.

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” zostało założone w 2011 roku. Od tamtego czasu jest organizatorem odbywającego się corocznie w Warszawie 11 listopada Marszu Niepodległości, największej patriotycznej demonstracji w Europie.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec prezesury Roberta Bąkiewicza w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości

REKLAMA