Atak maczetą na Pomorzu. Napastnicy w rękach policji

Maczeta.
Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pexels
REKLAMA

Policja zatrzymała braci podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. 34- i 21-latek z powiatu lęborskiego (woj. pomorskie) przy użyciu maczety zaatakowali 29-letniego mężczyznę powiązanego ze środowiskiem lokalnych pseudokibiców. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Gdańsku oraz kryminalni z Lęborka zatrzymali dwóch mężczyzn: 34- i 21-latka z powiatu lęborskiego, który przy użyciu maczety zaatakowali mężczyznę powiązanego ze środowiskiem lokalnych pseudokibiców. Młodszy z braci, 21-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie powiatu lęborskiego w połowie maja. Starszego zatrzymano pod koniec ubiegłego tygodnia.

REKLAMA

„Policjanci przy wsparciu mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku weszli na teren posesji tego mężczyzny w związku z wystawionym za nim listem gończym przez prokuraturę w Lęborku” – podała w środę funkcjonariuszka zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk.

Mężczyzna był poszukiwany także na podstawie innego zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lęborku. Miał do odbycia 11 miesięcy kary pozbawienia wolności w związku z popełnieniem innego czynu zabronionego – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

„34-latek był wcześniej wielokrotnie notowany m.in. za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadanie narkotyków” – wyjaśniła Banaszewska-Jaszczyk.

Do ataku maczetą doszło w kwietniu. Zaatakowany mężczyzna przeżył.

Obaj podejrzani odpowiedzą przed sądem za usiłowanie zabójstwa. Sąd w Lęborku, na wniosek prokuratury wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu: młodszego z braci na dwa miesiące, starszego na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat więzienia albo dożywocie.

REKLAMA