Dantejskie sceny podczas festynu. 9-latek przeleciał kilka metrów nad ziemią. Ma poważne obrażenia [FOTO]

9-latek porwany przez wiatr w kuli zorbingowej / Foto: Facebook/SkyCity
9-latek porwany przez wiatr w kuli zorbingowej / Foto: Facebook/SkyCity
REKLAMA

Dantejskie sceny rozegrały się podczas festynu w Liverpoolu. 9-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z zapisem wypadku z udziałem dziecka.

9-letni chłopiec trafił do szpitala, po tym, jak podczas festynu w parku rozrywki. Do zdarzenia doszło w niedzielę 4 czerwca podczas Southport Food and Drink Festival.

REKLAMA

Jak podaje „Daily Mail”, dziecko bawiło się w nadmuchiwanej piłce, do której się wchodzi – tzw. kuli zorbingowej. Można w niej m.in. „biegać po wodzie”. Podmuch wiatru przeniósł ją bowiem kilka metrów nad ziemią.

Zabawa ta skończyła się poważnymi obrażeniami 9-latka. Kula została porwana przez silny wiatr. Z medialnych doniesień wynika, że podmuch uniósł ją na wysokość ponad 6 metrów. Następnie kula z chłopcem w środku z impetem uderzyła o ziemię.

9-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Według lekarzy jednak jego stan jest stabilny i nic nie zagraża jego życiu.

Cytowany przez media mężczyzna, który był świadkiem zdarzenia, przekazał, że „kątem oka zobaczył, jak kula wzbija się w powietrze”.

– Po prostu krzyknąłem, że w jednej z nich jest dzieciak, niech ktoś go złapie – powiedział. Jak dodał, personel oraz rodzice bawiących się w basenie dzieci natychmiast rzucili się, by wydostać z kul pozostałe osoby.

Sprawą zajmuje się policja. Mundurowi zwrócili się z apelem do świadków tego zdarzenia, by przekazali posiadane informacje służbom.

– Apelujemy do każdego, kto ma zdjęcia i filmy z tego incydentu o pomoc w ustaleniu tego, co właściwie się stało – przekazała policja.

REKLAMA