Dwa obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców z Ukrainy

Pijany kierowca.
Alkomat - zdj. ilustracyjne. / Fot. PAP
REKLAMA

W ciągu jednego dnia doszło do dwóch obywatelskich ujęć nietrzeźwych kierowców z Ukrainy – poinformowała oficer prasowy ostrowskiej policji podkom. Małgorzata Michaś.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek o godz. 16 przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp. Mężczyzna został zatrzymany przez innych kierowców po tym, jak uderzył w tablicę wskazującą wjazd na stację paliw.

REKLAMA

„Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci zbadali kierowcę, 43-letniego obywatela Ukrainy. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie” – powiedziała policjantka.

Do drugiego incydentu doszło w tym samym dniu ok. godz. 22 na ul. Wrocławskiej. Kierowcę, który jechał za samochodem hondą civic na holenderskich numerach rejestracyjnych, zaniepokoił styl jazdy auta. Kiedy honda zatrzymała się przed światłami sygnalizacyjnymi, mężczyzna wysiadł ze swojego pojazdu i podszedł do podejrzanego kierowcy. Otworzył drzwi samochodu i ze stacyjki wyjął kluczyki. Następnie wezwał policję.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zbadali 32-letniego obywatela Ukrainy alkomatem. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila w organizmie. Z mężczyzną podróżowała jego żona i 2,5 –letnie dziecko.

Kierowców zatrzymano do wytrzeźwienia. „Odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości” – powiedziała policjantka.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna (minimum 5 tys. zł), kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów (najmniej 3 lata) i do 2 lat więzienia.

REKLAMA