Kradzież skrzyń z amunicją. Amerykanie stracili je w Węglińcu. Są zatrzymania

Amunicja.
Amunicja - zdj. ilustracyjne. (Fot. Jay Rembert/Unsplash)
REKLAMA

W związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu zatrzymane zostały trzy osoby – poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

„Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Aktualnie z zatrzymanymi są wykonywane czynności procesowe. Szerszych informacji prokuratura będzie mogła udzielić po zakończeniu czynności z zatrzymanymi” – powiedział prok. Czułowski.

REKLAMA

Jeleniogórska prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo w kierunku m.in. przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka potwierdził w środę PAP, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w minioną niedzielę z pociągu obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy. W środę rano skrzynie odzyskali policjanci. Odnaleźli je w Starym Węglińcu w powiecie zgorzeleckim. Były zatopione w stawie.

„Trzy skrzynie są oryginalnie zaplombowane bez oznak ingerencji co do zawartości, jedna skrzynia otwarta, w której znajduje się jednak komplet amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych skrzynie zabezpieczyliśmy” – powiedział inspektor Ciarka.

REKLAMA