Papież Franciszek już po operacji. Odwołano wszystkie audiencje aż do 18 czerwca

Papież Franciszek. Źródło: PAP
Papież Franciszek. Źródło: PAP
REKLAMA

Operacja, jakiej został poddany w środę papież Franciszek, przebiegła bez komplikacji i trwała trzy godziny – poinformował Watykan po zakończeniu zabiegu w rzymskiej klinice Gemelli.

Był to przeprowadzony w ogólnym znieczuleniu zabieg laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha z powodu „przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne”.

REKLAMA

Takie wiadomości przekazano dziennikarzom, gdy po audiencji generalnej papież pojechał do kliniki Gemelli.

Franciszka operował profesor chirurgii Sergio Alfieri. Także on przeprowadził zabieg chirurgiczny w lipcu 2021 roku, gdy Franciszek przeszedł poważną operację jelit.

Po środowej operacji papież został przewieziony do swojego pokoju na dziesiątym piętrze kliniki Gemelli.

Według zapowiedzi Watykanu do 18 czerwca zawieszono papieskie audiencje – specjalne i generalną. Wiadomość o odwołaniu wszystkich audiencji, specjalnych i generalnej, podała włoska diecezja Teramo-Atri, która otrzymała komunikat od Prefektury Domu Papieskiego. Na 17 czerwca zapowiadano wcześniej spotkanie papieża z delegacją tej diecezji.

Watykan poinformował, że hospitalizacja Franciszka potrwa pewną liczbę dni, aby papież mógł powrócić do zdrowia. W sobotę bez jego udziału na placu Świętego Piotra i na ośmiu placach w innych krajach odbędzie się światowe spotkanie na temat braterstwa. Ma w nim uczestniczyć około 30 laureatów Nagrody Nobla.

REKLAMA