Papież Franciszek wylądował w szpitalu. Przepuklina rozetna, pogarszające się zespoły subokluzyjne

Papież Franciszek
Papież Franciszek. / foto: PAP/DPA
REKLAMA

Papież Franciszek będzie w środę operowany w rzymskiej klinice Gemelii w związku z niedrożnością jelit – podał na swojej stronie internetowej włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano”. Informację tę oficjalnie potwierdził Watykan.

Papież Franciszek przejdzie w środę operację jamy brzusznej w pełnym znieczuleniu. Po zakończeniu audiencji generalnej papież pojechał do rzymskiej kliniki Gemelli na zabieg chirurgiczny w związku z przepukliną, która tworzy się nad blizną po operacji. Dwa lata temu Franciszek przeszedł poważną operację jelit.

REKLAMA

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał dziennikarzom, że wczesnym popołudniem papież zostanie poddany w ogólnym znieczuleniu zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Wyjaśnił, że operacja została uzgodniona w minionych dniach przez zespół medyczny, opiekujący się Franciszkiem i jest konieczna z powodu „przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne”.

Jak dodał rzecznik, pobyt papieża w szpitalu potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną kurację pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia.

To już trzeci jego pobyt w klinice Gemelli. W lipcu 2021 roku przeszedł tam poważną operację jelit. W tym roku na przełomie marca i kwietnia Franciszek był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc.

Na sobotę zapowiedziano spotkanie w Watykanie z udziałem papieża oraz 30 laureatów Nagrody Nobla, poświęcone braterstwu między ludźmi. Nie jest jeszcze jasne, czy Franciszek do tego czasu opuści szpital i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

REKLAMA