Wałęsa będzie współautorem papieskiego dokumentu

Lech Wałęsa, Papież Franciszek MEM
Lech Wałęsa, Papież Franciszek MEM
REKLAMA

10 czerwca w Watykanie odbędzie się Światowe Spotkanie na rzecz Przyjaźni Społecznej. Obecni podczas tego wydarzenia będą laureaci pokojowej nagrody Nobla, którzy zredagują dokument, który następnie podpisze papież Franciszek.

Wydarzenie, które odbędzie się w Watykanie nosi nazwę „Not Alone” i jest zainspirowane kontrowersyjną encykliką „Fratelli Tutti”, a jego celem jest „promowanie kultury braterstwa, dialogu i pokoju”.

REKLAMA

Poza laureatami pokojowej nagrody Nobla na wydarzenie zaproszeni zostali m.in. Andrea Bocelli, Al Bano, dziecięcy chór Piccolo Coro dell’Antoniano i chorwacki wiolonczelista Stjepan Hauser oraz delegacja młodzieży, która na koniec wydarzenia stworzy ludzki łańcuch ze złączonych rąk.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Wśród osób, które będą redagowały dokument z wydarzenia, znajdzie się oczywiście także polski noblista – Lech Wałęsa. Dokument końcowy ma podpisać papież Franciszek.

Media katolickie wskazują, że jest to niebezpieczne mieszania humanitaryzmu pojmowanego na sposób świecki z naukami Kościoła Katolickiego. Nie jest to jednak pierwsza taka sytuacja w czasie trwania pontyfikatu obecnego Ojca Świętego.

Poza Watykanem spotkania odbędą się także m.in. w Nagasaki, Limie, Jerozolimie, na jednej z łowiących migrantów łodzi na Morzu Jońskim oraz w Brazzaville.

Centralna część wydarzenia odbędzie się na Placu św. Piotra rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. O godz. 18.00 do zgromadzonych dołączy papież Franciszek.

REKLAMA