Założony przez oszusta OMZRiK wykorzystuje śmierć kobiety. Korwin-Mikke: „Walka z covidem” zabiła więcej osób

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej w Sejmie, 18 bm. w Warszawie. (tg/doro) PAP/Tomasz Gzell
Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej w Sejmie, 18 bm. w Warszawie. (tg/doro) PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

Założony przez oszusta i ściganego przez prawo kryminalistę Rafała Gawła Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych manipuluje ws. śmierci ciężarnej, która zmarła przez błąd lekarzy. Janusz Korwin-Mikke odpowiada organizacji na Twitterze.

„ZABITA PRZEZ PIS I KONFEDERACJĘ” – takim groźnym tytułem OMZRiK oznaczył swój nowy wpis, w którym manipuluje, wykorzystując do tego tragedię śmierci ciężarnej kobiety.

REKLAMA

„Wszyscy członkowie PiS i Konfederacji, którzy wprowadzając drakońskie prawo przyczynili się do zabicia tej kobiety i wielu innych ciężarnych, które zmusza się, by rodziły martwe płody – muszą pomieść konsekwencje karne! Składamy zawiadomienie” – czytamy dalej.

OMZRiK pisze tu o śmierci pani Doroty, która zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Kobieta była w ciąży, która zagrażała jej życiu, ale lekarze przez 3 dni nie zdecydowali się na podjęcie czynności, które mogłyby uratować jej życie.

Lewicowe media wprowadzają w błąd opinię publiczną, pisząc, że kobieta umarła z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Jest to nieprawda, bo art. 4a. [Warunki dopuszczalności przerwania ciąży] mówi jasno: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej”.

Na manipulacyjny wpis OMZRiK odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych założyciel Najwyższego Czasu! i współzałożyciel Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke:

„1.Przez ustawy o „walce z CoViDem” zabito 200.000 Polaków i nikogo to nie obchodzi. Tu z powodu błędu lekarzy umiera jedna kobieta – a wrzask o zmianę Prawa!
2. To wyrok TK. Żadnego głosowania w Sejmie nie było
3. Co to ma wspólnego z rasizmem??? OMZR malwersuje otrzymane środki” – napisał na Twitterze polityk.

REKLAMA