Jak sprytnie łączyć reklamę online i offline?

Internet często bywa przedstawiany jako przeciwieństwo i konkurencja dla tradycyjnych form przekazu. Warto jednak wyjść poza ramy konfrontacyjnego postrzegania marketingowych realiów.

Jak sprytnie łączyć reklamę online i offline
Jak sprytnie łączyć reklamę online i offline

Nowoczesne i klasyczne rozwiązania mogą z powodzeniem działać razem i uzupełniać się wzajemnie. Dowiedz się, w jaki sposób strona wizytówka i ulotki dwustronne (https://fesido.pl/ulotki-dwustronne/) mogą stworzyć skuteczny duet.

Czym jest strona wizytówka?

Warto jednak zacząć od samej definicji. Otóż strona wizytówka stanowi określenie na bardzo prostą witrynę internetową. Może ona reprezentować firmę, markę osobistą jednej osoby czy też dowolną organizację. Taka strona zazwyczaj nie posiada wielu zakładek. Większość informacji zostaje zgromadzonych w obrębie strony głównej. Minimalistyczna konstrukcja doskonale przystaje do współczesnych trendów. W końcu użytkownicy mają coraz mniej cierpliwości do przyswajania skomplikowanych treści. Znacznie bardziej wolą hasłowe ujęcie oferty, a także materiały w formie graficznej i wideo.

Ulotki dwustronne – jak wygląda?

Z całą pewnością ulotka dwustronna niejednokrotnie wpadła w Twoje ręce podczas spaceru po mieście. Można powiedzieć, że to najpowszechniej występujący format. Broszura nie jest rozkładana. Po prostu treści umieszczone są na froncie oraz na odwrocie. Ulotka dwustronna często bywa polakierowana, choć nie musi to być reguła. Siłą tego rozwiązania jest prostota. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na wierzchu.

Ulotki dwustronne i strona wizytówka – jak połączyć te dwa komponenty w spójnej kampanii?

Załóżmy, że szykujesz się do zlecenia produkcji większej liczby ulotek. Może to wynikać z tego, że zapowiadasz jakieś wydarzenie, otwarcie kolejnego oddziału czy też wprowadzenie nowej linii produktów. Warto stworzyć pomost pomiędzy światem analogowym i cyfrowym. Możesz osiągnąć taki rezultat poprzez umieszczenie na ulotce:

  • linku do strony internetowej,
  • kodu QR kierującego na witrynę firmową albo w innej miejsce, które akurat jest dla ciebie istotne,
  • odnośników do mediów społecznościowych,
  • kodu rabatowego wygenerowanego specjalnie dla posiadaczy ulotki.

Podczas trwania kampanii warto nieco zmodyfikować strukturę strony internetowej. Umieść na niej sekcję bądź wzmiankę skierowaną do osób, które trafiły do Ciebie za sprawą ulotki. W ten sposób odbiorcy poczują się bardziej docenieni. Poza tym samo uczestniczenie w tak zmyślnie zaprojektowanej ścieżce może być dla nich intrygującym doświadczeniem. Mało tego, dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie mierzyć, ile osób otrzymujących ulotki dotarło na Twoją witrynę. To duzy atut, ponieważ zazwyczaj pomiar skuteczności działań marketingowych przy pomocy klasycznych rozwiązań bywa problematyczny.

Opracowanie wielopoziomowej kampanii wymaga usystematyzowanego podejścia i wysokiej jakości materiałów. Wsparcie profesjonalnej firmy może być zatem na wagę złota. Bardzo istotnym czynnikiem będzie oprawa wizualna, dlatego warto poświęcić jej więcej uwagi. Jeśli chodzi o projekty graficzne, cennik możesz znaleźć w tym miejscu.