Obowiązek noszenia maseczek. Niedzielski mówi o zmianach, które nastąpią w lipcu

Minister Adam Niedzielski Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Minister Adam Niedzielski Źródło: PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

W czwartek w rozmowie z Polskim Radiem 24 minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat obowiązku noszenia maseczek. Przedstawiciel warszawskiej władzy wyjawił, jakie zmiany czekają nas od lipca.

Stan epidemii, który wprowadzono w Polsce 20 marca 2020 r. ostał zastąpiony 16 maja 2022 r. stanem zagrożenia epidemicznego.

REKLAMA

Może nie wszyscy o tym wiedzą, bo też niewiele osób to respektuje, ale od tego czasu w ośrodkach zajmujących się świadczeniem usług zdrowotnych – m.in. w szpitalach i aptekach – powinno się nosi maseczkę ochronną.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 minister Adam Niedzielskich podzielił się informacją na temat tego, co dalej z tym w zasadzie martwym przepisem.

Zapowiedział, że od 1 lipca 2023 r. nie będzie już obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach, a stan zagrożenia epidemicznego, wprowadzony w związku z pandemią COVID-19, zostanie formalnie zniesiony.

– Obowiązki, takie jak noszenie maseczek w szpitalach, co było postrzegane, jako restrykcje, teraz znikną. Z tym zastrzeżeniem, że nadal kierownik jednostki będzie mógł wprowadzić na swoim terenie, w przypadku np. zagrożenia wewnątrz szpitalnego, takie rozwiązanie – zapowiedział pisowski minister.

REKLAMA