Pasjonujący finał LM piłkarzy ręcznych. Szczęście było blisko

Kielczanie byli blisko szczęścia po pierwszej połowie, którą wygrali. Zespół z Kielc zremisował jednak w finale z Magdeburgiem i o tytule decydowała dogrywka.

Barlinek Industria Kielce zremisował z niemiecką drużyną SC Magdeburg 26:26 (15:13) po godzinie gry w meczu finałowym Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Kolonii. W dogrywce Puchar wywalczył zespół niemiecki, który wygrał ostatecznie 30:29.

W dogrywce Magdeburg po 5 minutach prowadził 27:25. W drugiej części kielczanie gonili wynik, ale nie dali rady.

Wcześniej w meczu o 3. miejsce FC Barcelona pokonała Paris Saint-Germain 37:31 (22:13). Dla Paris Saint-Germain najwięcej bramek zdobyli Polak Kamil Syprzak i Sadou N’Tanzi po 7.

Zespół z Półwyspu Iberyjskiego wygrał dwie poprzednie edycje, a ostatnio w finale pokonał Kielce. Barcelona skończyła rozgrywki na trzecim miejscu, choć jej ambicje sięgały znacznie wyżej, a francuski zespół marzenia o podbiciu Ligi Mistrzów musi po raz kolejny odłożyć.