Potężny pożar w Sosnowcu. Płonie instalacja fotowoltaiczna na dachu kościoła [VIDEO]

Pożar dachu kościoła w Sosnowcu
Pożar dachu kościoła w Sosnowcu. / foto: screen Facebook: Kamil Wnuk
REKLAMA

Około 20 zastępów straży pożarnej gasi w środę po południu pożar dachu kościoła pw. św. Floriana w Sosnowcu; sytuacja jest nieopanowana. Strażacy nie mają informacji o poszkodowanych.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej bryg. Aneta Gołębiowska poinformowała, że informacja o pożarze kościoła przy ul. Bora-Komorowskiego w Sosnowcu dotarła do służb po 14.

REKLAMA

Na miejscu działa ponad 50 strażaków – około 20 zastępów pojazdów, w tym dwie drabiny i jeden podnośnik hydrauliczny, z których są podawane prądy gaśnicze. Sytuacja na razie nie jest opanowana – powiedział PAP mł. bryg. Tomasz Dejnak z Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu. Jak dodał, w pożarze nikt nie został poszkodowany.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Ogromny pożar instalacji fotowoltaicznej na dachu Kościoła Parafia św. Floriana w Sosnowcu” – napisał na Facebooku Kamil Wnuk, który udostępnił nagranie z akcji strażaków.

Jak podaje portal tvn24.pl „akcję gaśniczą utrudnia specyficzna konstrukcja budowli. W czasie działań strażaków dach budynku, łącznie z panelami fotowoltaicznymi, częściowo zapadł się do środka”.

REKLAMA