17 lat więzienia za porwanie kobiety i wykorzystywanie jej przez… 31 lat

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
REKLAMA

Pewien mężczyzna został skazany na 17 lat więzienia w Wenezueli za porwanie kobiety i wykorzystywanie jej seksualnie przez 31 lat. O wyroku poinformował w piątek prokurator generalny tego kraju Willima Saab, który podał też dość niezwykłe informacje.

Kobieta była więziona przez ponad 30 lat. Jej porywacz to Matias Salazar, którego zatrzymano w styczniu 2020 roku. Teraz został skazany na „17 lat i dwa miesiące więzienia” za „przemoc seksualną, groźby i przemoc psychiczną”.

REKLAMA

Sprawa zszokowała Wenezuelę. Afera wybuchła po tym, jak kobieta znana jako Morella Leon uciekła z mieszkania, w którym była zamknięta przez 31 lat w wiosce niedaleko Maracay. Według lokalnych mediów była zmuszana do uprawiania seksu w zamian za otrzymywanie jedzenia i wody.

Porywacza zadenuncjowała jednak jednak inna partnerka Salazara, z którą współżył od lat 23. Miała z nim córkę i zadenuncjowała mężczyznę wkrótce po ucieczce Morelli Leon, oskarżając go też o psychiczne znęcanie się i nad nią.

Jedynie prawdziwa żona pana Matiasa Salzara oświadczyła, że „nie była ofiarą żadnego nadużycia” i nie ma do niego żadnych pretensji…

Źródło: AFP

REKLAMA