Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. „Stop aborcji, stop gender, chłopak i dziewczyna to normalna rodzina” [FOTO]

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny 2023.
Fot. Centrum Życia i Rodziny.
REKLAMA

Ok. pół tysiąca osób uczestniczyło w niedzielę w „Marszu dla Życia i Rodziny” w Krakowie. Wzięła w nim udział m.in. małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Trasa pochodu wiodła z placu Matejki, ulicami Starego Miasta oraz Kazimierza, na plac Wolnica. Dziewiąta edycja marszu odbyła się pod hasłem „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”.

REKLAMA

Uczestnicy skandowali: „Stop aborcji, stop gender, chłopak i dziewczyna to normalna rodzina”, „W naszym kraju od stuleci każdy Polak chroni dzieci”, „Polska wolna niepodległa”. Niektórzy mieli ze sobą flagi Polski i wizerunki Matki Boskiej.

„Chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia dla naszych dzieci ze strony różnego typu groźnych zjawisk i uzależnień, takich jak: narkotyki, niemoralne treści w internecie, samotność, depresja, czy też zagrożenia duchowe. Pragniemy też pokazać, że lekarstwem na to wszystko jest zdrowa i kochająca się rodzina. Marsz dla życia to forma wsparcia dla tych wszystkich, którzy w świecie antywartości doświadczają odrzucenia, hejtu i braku miłości. Stańmy zjednoczeni przeciw cyberprzemocy i promocji apostazji wśród młodzieży” – poinformował organizator, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Według źródeł policyjnych w wydarzeniu brało udział ok. pół tysiąca osób.

Na trasie pochodu, na placu Wszystkich Świętych, na maszerujących czekała „Demonstracja dla Życia Narodzonego i Tęczowej Rodziny”, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób związanych m.in. z Komitetem Obrony Demokracji. Mieli ze sobą tęczowe flagi i tablice z hasłami „Wasza ideologia zabija”, „Służby jak ZOMO”. Przez megafon mówili, że walczą o prawo do aborcji i szacunek dla ludzi. „Chciałabym, aby ginekolodzy zaczęli traktować nas, pacjentki, jako równy sobie podmiot. Nie jesteśmy słuchane, nasze obawy są ignorowane” – powiedziała jedna z uczestniczek kontrmanifestacji.

REKLAMA