Ukraina. „Skoro NATO to nie Amazon, to my nie jesteśmy Netfliksem”

Zdjęcie ilustracyjne / Flagi NATO i Ukrainy / Foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne / Flagi NATO i Ukrainy / Foto: Pixabay
REKLAMA

Skoro NATO to nie Amazon, to my też nie jesteśmy Netfliksem – napisała w środę ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk. Odniosła się w ten sposób do wypowiedzi brytyjskiego ministra obrony Bena Wallace’a, który stwierdził: „nie jesteśmy Amazonem”, komentując ukraińskie żądania przekazywania broni.

„Skoro NATO to nie Amazon, to i my nie jesteśmy Netfliksem. Ale jeśli odłożymy emocje na bok, to w Wilnie otrzymaliśmy od NATO maksimum tego, co obecnie było rzeczywiście możliwe” – napisała wicepremier w mediach społecznościowych.

REKLAMA

„Nazywając rzeczy po imieniu, na Zachód wpływają obawy dotyczące rosyjskiej broni jądrowej i powiększenia się geograficznego zasięgu wojny” – dodała.

„My musimy robić swoje. Odbijemy swoją ziemię i swoją wolność w dowolnym przypadku, bo drogi powrotnej nie mamy. Przystąpienie Ukrainy do NATO jest nieuniknione, bo w końcu tak wyjdzie dla wszystkich taniej” – podsumowała wicepremier.

W środę podczas odbywającego się w Wilnie szczytu NATO brytyjski minister obrony powiedział, że Ukraina powinna pamiętać, że kraje przekazujące jej broń oddają ją z własnych zapasów i dobrze byłoby, by widziały wdzięczność, a nie tylko kolejne żądania. Jak dodał: „nie jesteśmy Amazonem”.

REKLAMA