Premier Kanady i jego żona podjęli decyzję o separacji. Planują wspólne wakacje

Justin Trudeau Źródło: PAP/Marcin Obara
Justin Trudeau Źródło: PAP/Marcin Obara
REKLAMA

Premier Kanady Justin Trudeau i jego żona Sophie Gregoire Trudeau poinformowali w środę na Instagramie, że podjęli decyzję o separacji po 18 latach małżeństwa. Kancelaria szefa rządu przekazała, że para podpisała „prawne porozumienie o separacji”, które nie jest równoznaczne z rozwodem.

„Po wielu poważnych i trudnych rozmowach podjęliśmy decyzję o separacji” – napisali państwo Trudeau, podkreślając, że „pozostaną bliską rodziną”.

REKLAMA

„Mamy głębokie uczucie i szacunek dla siebie nawzajem, jak i szacunek dla wszystkiego, co zbudowaliśmy razem i nadal będziemy budować” – głosi wpis.

Para ma troje dzieci: 15-letniego Xaviera, 14-letnią Ellę-Grace i 9-letniego Hadriena.

Justin i Sophie Trudeau znają się od dzieciństwa, ale jako dorośli odnaleźli się na balu charytatywnym w 2003 roku. Pobrali się dwa lata później w Montrealu.

Sophie Gregoire Trudeau jest dziennikarką telewizyjną. Towarzyszyła mężowi w publicznych wystąpieniach odkąd objął urząd premiera w 2015 roku. Sama stała się osobą publiczną ze względu na zaangażowanie w wiele kampanii charytatywnych i społecznych – zauważa AFP.

Kancelaria szefa rządu poprosiła o poszanowanie prywatności państwa Trudeau. Poinformowała też, że cała rodzina uda się w przyszłym tygodniu na wspólne wakacje.

REKLAMA