Ekofaszyści przerwali wyścig kolarski. Przykleili ręce do asfaltu

Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
Kolarski peleton Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
REKLAMA

Wyścig szosowy ze startu wspólnego, królewska konkurencja odbywających się w Szkocji kolarskich mistrzostw świata, został w niedzielę zatrzymany po około 80 kilometrach przez grupę protestujących. Demonstranci zablokowali drogę i sędziowie zatrzymali kolarzy.

W momencie przerwania wyścigu na czele znajdowała się dziewięcioosobowa ucieczka mająca około siedem minut przewagi nad peletonem. Obie grupy oczekują na wznowienie rywalizacji po zarządzonej przez jury neutralizacji (grupy wystartują z zachowaniem różnicy czasowej).

REKLAMA

Nie są na razie znane motywy uczestników blokady, jednak obserwatorzy przypominają, że to nie pierwszy przypadek, gdy impreza sportowa w Wielkiej Brytanii zakłócana była przez grupę, która protestuje pod hasłem „Just Stop Oil”.

Z relacji świadków w mediach społecznościowych wynika, że protestujący „przykleili” ręce do asfaltu nieznaną substancją, a policja musi używać specjalistycznych narzędzi, przy pomocy których „odkuwa” ręce uczestników blokady od podłoża.

Opóźnienie w harmonogramie wyścigu, który rozpoczął się rano w Edynburgu, a zakończy po pokonaniu ponad 270 km w Glasgow, wyniesie co najmniej pół godziny.

(PAP)

REKLAMA