Cud na ŚDM! To stało się z 16-latką. „Nie wiem, jak to wyjaśnić”

Modlitwa. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Modlitwa. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

16-latka z Madrytu podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, w trakcie nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, odzyskała wzrok. Duchowni mówią o cudzie.

Przewodniczący Episkopatu Hiszpanii kardynał Juan Jose Omella poinformował w niedzielę, że rozmawiał przez łącze wideo z 16-letnią Hiszpanką z Madrytu o imieniu Jimena, która twierdzi, że podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie nagle odzyskała wzrok.

REKLAMA

Dziękujemy Bogu, później lekarze stwierdzą, czy Jimena mogła się wyleczyć. Ale dla tej dziewczyny to jest coś wielkiego, powiedzmy cud – powiedział Przewodniczący Episkopatu Hiszpanii kardynał Juan Jose Omella.

Przekazał, że rozmawiał już z 16-latką, a o wydarzeniu dowiedział się od zakonnicy, która zna rodzinę dziewczyny. Jimena przyjechała na ŚDM do Lizbony z prałaturą Opus Dei.

Zgodnie z relacją dziewczyny w wywiadzie dla radia Cope, od ponad dwóch lat prawie nic nie widziała z powodu krótkowzroczności. Pozostawało jej tylko 5 proc. widzenia. Jednak w sobotę, po modlitwie do matki Bożej Śnieżnej i przyjęciu komunii, nagle odzyskała wzrok.

– Siedziałam w ławce w Sanktuarium Fatimskim i płakałam, bo chciałam się wyleczyć, a to był ostatni dzień nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, której święto obchodzone jest 5 sierpnia. Kiedy otworzyłam oczy, nagle wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie – opowiedziała w rozpowszechnionym nagraniu audio.

Na ŚDM zwrócono się do młodzieży, aby wyprosili moje uzdrowienie, i dziś widzę doskonale. Nie wiem, jak to wyjaśnić. Jestem szczęśliwa, to moje nowe urodziny – powiedziała.

REKLAMA