Nie żyje aktor znany z „Gry o Tron”. Miał tylko 36 lat [FOTO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Nie żyje Darren Kent. Aktor był znany z roli w serialu „Gra o tron”. Miał tylko 36 lat.

O śmierci aktora, która nastąpiła 11 sierpnia 2023 roku, poinformowała jego agencja Carey Dodd Associates. „Z głębokim smutkiem musimy wam powiedzieć, że nasz drogi przyjaciel i klient Darren Kent odszedł spokojnie w piątek” – napisano na platformie X (Twitter).

REKLAMA

„Jego rodzice i najlepszy przyjaciel byli u jego boku. Nasze myśli i miłość są z jego rodziną w tym trudnym czasie. Spoczywaj w pokoju drogi przyjacielu” – dodano.

Kent zmagał się z wieloma chorobami – m.in. z osteoporozą, artretyzmem i rzadką chorobą skóry. To przyczyniło się do jego śmieci Aktor był także mecenasem Equal People Performing Arts, która wspiera osoby z niepełnosprawnością.

Darren Kent urodził się w Essex. Karierę w branży rozrywkowej rozpoczął w 2008 roku, kiedy to zagrał w filmie „Lustra”. Na początku grał głównie role epizodyczne. Zagrał także w produkcjach takich, jak „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Nędznicy”, czy „Dungeons&Dragons: Złodziejski honor”.

Największą popularność przyniosła mu jednak „Gra o tron”, w której wcielił się w postać pasterza. Za rolę w filmie „Sunny Boy” Kent otrzymał statuetkę Van D’or. Produkcja ta opowiadała o chłopcu, który cierpi na niezwykle rzadką chorobę skóry.

„Darren był nie tylko utalentowanym aktorem, reżyserem i scenarzystą, był naprawdę jednym z najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek miałem przyjemność poznać. Bycie częścią jego podróży było przywilejem i przyjemnością” – wspominała aktora na Facebooku jego agencja.

REKLAMA