Kolejna ofiara. Kobieta wykorzystana seksualnie w taksówce na aplikację. Zatrzymano Ukraińca

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Kolejny przypadek kierowcy, pracującego w usługach przewozu osób, który wykorzystał seksualnie pasażerkę zamawiającą kurs. Tym razem zatrzymany został 49-letni Ukrainiec.

Policja w Krakowie poinformowała, że zatrzymała kierowcę taksówki na aplikację, podejrzanego o wykorzystanie seksualne kobiety. Mężczyzna za czyn, którego miał się dopuścić, odpowie przed sądem. Wobec 49-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

REKLAMA

Zgłoszenie do krakowskich policjantów wpłynęło 20 sierpnia br. Kobieta zawiadomiła o tym, że została wykorzystana seksualnie przez kierowcę, podczas kursu taksówką, którą zamówiła za pośrednictwem aplikacji. Mężczyzna, wykorzystując to, że była pod wpływem alkoholu, miał dotykać jej miejsc intymnych.

Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili osobę i miejsce, w którym może przebywać kierowca taksówki, odpowiedzialny za ten czyn. Funkcjonariusze udali się w rejon krakowskich Bronowic, gdzie na jednej z ulic zauważyli samochód, a w nim mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu.

Wylegitymowanym okazał się być 49-letni obywatel Ukrainy, który został przewieziony do policyjnej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie taksówkarzowi zarzutu seksualnego wykorzystania bezradności innej osoby.

23 sierpnia br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące, gdzie będzie on oczekiwał na proces. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kierowcy-gwałciciele w Warszawie. Prokuratura podała narodowości podejrzanych

REKLAMA