Bezczelny obrońca UPA i Bandery ma nową funkcję. Opublikował zdjęcie z pierwszego dnia w pracy [FOTO]

Ukraiński ambasador w Niemczech Andrij Melnyk/Fot. screen Twitter
Ukraiński ambasador w Niemczech Andrij Melnyk / Foto: screen Twitter
REKLAMA

Ambasador Andrij Melnyk, który bronił Stepana Bandery i twierdził, że Polacy prześladowali i mordowali Ukraińców, rozpoczął pracę ambasadora w państwie Ameryki Południowej.

Były ambasador Ukrainy w Niemczech – Andrij Melnyk – który był ostro krytykowany w Polsce za kłamliwe wypowiedzi, w których bronił przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery, a Polskę zrównywał z III Rzeszą i Związkiem Sowieckim, ma nową funkcję.

REKLAMA

20 czerwca prezydent Wołodymyr Zełenski mianował Melnyka ambasadorem Ukrainy w Brazylii. Z Niemiec Melnyk także odchodził niezbyt lubiany po tym, jak wytykał rządowi federalnemu, że zbyt wolno dostarczają Ukraińcom broń, a kanclerza Olafa Scholza nazwał „obrażoną pasztetową”.

Po odejściu z ambasady w Niemczech Melnyka przeniesiono do MSZ Ukrainy, gdzie sprawował funkcję urzędniczą. 20 czerwca kontrowersyjny dyplomata został mianowany ambasadorem Ukrainy w Brazylii. Teraz Melnyk obejmuje tę funkcję.

Czy również Brazylijczyków uda się mu w jakiś sposób rozwścieczyć? Jak na razie w posłudze dyplomatycznej Melnyka mało jest dyplomacji, a sporo buty i arogancji.

Ze zdjęć w mediach społecznościowych wynika, że ambasador cieszy się z pierwszego dnia w nowej pracy.

REKLAMA