Zmarł wybitny aktor. Od wielu lat związany był z Wrocławiem

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

W wieku 87 lat zmarł aktor Cezary Kussyk. Od lat 70. XX w. do końca kariery artysta związany był ze sceną Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pogrzeb aktora odbędzie się 15 września na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.

Informację o śmierci urodzonego w 1936 r. artysty podał na swojej stronie internetowej Teatr Polski we Wrocławiu. „Z olbrzymim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Cezarego Kussyka – wybitnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Na zawsze pozostanie w naszych sercach” – napisano.

REKLAMA

Cezary Kussyk był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1959). Do zespołu artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu dołączył w roku 1969. Pracował tam nieprzerwanie aż do końca 2006 r. – wynika z biogramu opublikowane na stronie wrocławskiego teatru. Wcześnie Kussyk występował w teatrach w Poznaniu, Szczecinie czy Opolu.

Na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu Kussyk wystąpił w ponad 60 rolach. Po raz ostatni aktor wystąpił w teatrze w 2014 r. Zagrał wówczas gościnnie rolę Kardynała w musicalu Arthura Kopita i Maury’ego Yestona „Nine” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Jak podał Teatr Polski we Wrocławiu, uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 15 września 2023 r., na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.

Nie żyje Cezary Kussyk

REKLAMA