Wewnętrzny sondaż PiSu. Trzecia Droga nie wejdzie do Sejmu?

Artur Dziambor, Szymon Hołownia Źródło: PAP, collage
Artur Dziambor, Szymon Hołownia Źródło: PAP, collage
REKLAMA

Sztabowiec Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem „Wprost” zdradził, jak wyglądają wewnętrzne sondaże partii władzy. Jego zdaniem języczkiem u wagi dla PiSowców jest Trzecia Droga, która może nie przekroczyć progu wyborczego.

Choć ze względu na oficjalnych sondaże wydaje się, że to Konfederacja powinna budzić największe zainteresowanie PiS i PO-KO, bo każdy z nich pokazuje, iż bez prawicowej koalicji nie będzie się dało zbudować przyszłego rządu, to sztabowiec Prawa i Sprawiedliwości zdradza w rozmowie z „Wprost”, że języczkiem u wagi jest tak naprawdę Trzecia Droga.

REKLAMA

„Trzecia Droga staje się języczkiem u wagi zarówno dla PiS-u, jak i Platformy Obywatelskiej. Partii rządzącej zależy na tym, żeby ewentualny koalicjant KO nie wszedł do Sejmu. I wszystko wskazuje na to, że Trzecia Droga jest na najlepszej drodze, żeby tak się stało. Z ubiegłotygodniowych sondaży PiS wynika, że Trzecia Droga nie przekracza progu wyborczego i ma 5 proc. poparcia” – wskazuje „Wprost”.

– Średnio mają u nas 4,46 proc. poparcia – twierdzi cytowany przez portal sztabowiec PiS.

Dodatkowo – w tym samym badaniu wewnętrznym PiS ma zdobywać 42 proc. głosów wyborców. To by oznaczało, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie w stanie samodzielnie rządzić.

Oni bronili naszej wolności w tej kadencji. Najbardziej wolnościowi posłowie i partie [LISTA]

REKLAMA