Wypadek na ekozlocie. Policja nie chce zdradzić narodowości kierowcy „elektryka” [VIDEO]

Wypadek na ekozlocie w Ząbkach.
Wypadek na ekozlocie w Ząbkach. / Fot. screen
REKLAMA

W Ząbkach odbył się Ekozlot Samochodów Elektrycznych. Nie skończył się dobrze ani dla kierowcy Tesli, ani – przede wszystkim – dla pracującego przy wyścigach fotografa. Z otwartym złamaniem nogi trafił do szpitala.

W ramach zlotu odbywały się wyścigi na 1/8 mili – startują dwa samochody, których kierowcy ścigają się na krótkiej prostej.

REKLAMA

Podczas jednego z takich wyścigów doszło do wypadku. Kierowca elektrycznej Tesli nie wyhamował w odpowiednim momencie, stracił panowanie i uderzył w barierkę oraz ogrodzenie.

A za barierkami stało kilka osób. Jedna z nich – fotograf pracujący przy imprezie – został potrącony. Miał otwarte złamanie nogi. Wylądował w szpitalu.

Miejski Reporter opublikował nagranie ze zdarzenia. Jak wynika z relacji świadków oraz zdjęć kolportowanych w internecie, Tesla miała ukraińskie blachy rejestracyjne. Policja nie chce jednak zdradzić narodowości kierowcy, który spowodował wypadek i złamał nogę fotografowi.

Na pytanie ze strony TVN Warszawa, czy kierowca został ukarany mandatem, policja także nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi. Zaznaczono tylko, że „trwają czynności”, a kierowca był trzeźwy.

REKLAMA