Mentzen OSTRO: „Bankructwo polityki międzynarodowej PiS i prezydenta Andrzeja Dudy”

Sławomir Mentzen / Foto: screen YouTube
Sławomir Mentzen / Foto: screen YouTube
REKLAMA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w ostrych słowach odniósł się do embarga utrzymywanego przez Polskę na kilka ukraińskich produktów rolno-spożywczych. Sprawę skomentował Sławomir Mentzen.

Zełenski podczas przemówienia na forum ONZ mówił o embargu na ukraińskie zboże, które niektóre europejskie państwa utrzymały po tym, jak UE zniosła je 15 września. Wśród nich jest także Polska.

REKLAMA

Mimo „bratniej przyjaźni”, słowa Zełeńskiego można odebrać jako oskarżenie wobec Polski i innych państw, które utrzymały zakaz. Zarzucał im m.in., że działają na korzyść Federacji Rosyjskiej.

– Pracujemy nad ochroną szlaków lądowych. Niepokojące jest to, jak w tej chwili niektórzy w Europie podważają solidarność i organizują teatr polityczny, robiąc thriller ze zboża. Może się wydawać, że odgrywają swoją własną rolę, ale zamiast tego pomagają przygotować scenę dla moskiewskiego aktora – grzmiał Zełenski.

Koniec przyjaźni. Zełenski atakuje Polskę na forum ONZ. „Pomagają przygotować scenę dla moskiewskiego aktora”

Aktualny stan relacji polsko-ukraińskich skomentował krótko Sławomir Mentzen.

„Oddaliśmy Ukrainie czołgi, broń i amunicję. Przyjęliśmy miliony uchodźców. Wydaliśmy na to wszystko olbrzymie pieniądze.

Wszystko po to, żeby Zełeński uznał teraz, że działamy w interesie Putina.

To jest bankructwo polityki międzynarodowej PiS i prezydenta Andrzeja Dudy” – napisał jeden z liderów Konfederacji na platformie X.

Bratnia „przyjaźń” polsko-ukraińska

REKLAMA