Polska 2050 porozumiała się z Konfederacją. Partia Hołowni i Petru zamieścili oświadczenie

Szymon Hołownia oraz Ryszard Petru.
Szymon Hołownia oraz Ryszard Petru. / foto: PAP
REKLAMA

Polska 2050 porozumiała się z Konfederacją w związku z wnioskiem w trybie wyborczym; formacja przyznała, że nie była jedyną partią, która sprzeciwiała się waloryzacji 500 Plus.

„W związku z wnioskiem w trybie wyborczym KW Konfederacja oświadczamy, że nieprawdą jest, że Polska 2050 to jedyna partia, która sprzeciwiała się waloryzacji 500+. Konfederacja głosowała przeciwko waloryzacji 500+” – poinformowała Polska 2050 na Platformie X. Wpis o takiej samej treści zamieścił na Platformie X również Ryszard Petru, który kandyduje z listy Trzeciej Drogi.

REKLAMA

Oświadczenia te pojawiły się w mediach społecznościowych zanim doszło do procesu, który zapowiedziała Konfederacja.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

7 lipca Sejm uchwalił nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która zakłada, że od 1 stycznia 2024 r. wysokość świadczenia wychowawczego wzrośnie z kwoty 500 zł do 800 zł.

Za nowelizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci głosowało 406 posłów, przeciw było 45, nikt nie wstrzymał się od głosu. Za ustawą głosowało m.in. 228 posłów PiS, 121 posłów KO i 42 posłów Lewicy. Przeciw byli posłowie Koalicji Polskiej-PSL, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia i jeden poseł KO (Klaudia Jachira).

Równocześnie, w czwartek poseł Polski 2050 Michał Gramatyka wygrał w Sądzie Apelacyjnym z wiceminister rozwoju i technologii Olgą Semeniuk-Patkowską (PiS).

„Ministra Olga Semeniuk nie może odmawiać swoim rozmówcom na antenie PolskieRadio24.pl prawa do patriotyzmu. Bo przegra w sądzie. Jak nie w 1 instancji (rozstrzyganej przez znajomą ministra) to w apelacji. Czekam na przeprosiny” – napisał polityk Polski 2050 w mediach społecznościowych.

Chodzi o słowa, które Semeniuk-Patkowska wypowiedziała do Gramatyki na antenie PR24 w dniu 13 września 2023 r.: „Ja wiem, że wy byście chcieli wymazać wszystko, co związane z polskością”. Sąd Apelacyjny nakazał Semeniuk-Patkowskuej przeprosiny w ciągu 48 godzin.

REKLAMA