Polskie władze w USA. Duda spotkał się z przedstawicielami środowisk żydowskich, Rau z izraelskim ministrem

Prezydent RP Andrzej Duda (L) i minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau (P).
Prezydent RP Andrzej Duda (L) i minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau (P). / foto: PAP
REKLAMA

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w środę w Nowym Jorku z przedstawicielami środowisk żydowskich i rozmawiał z nimi na temat relacji transatlantyckich – przekazała Kancelaria Prezydenta. W czwartek szef MSZ Zbigniew Rau odbył rozmowę ze swym izraelskim odpowiednikiem Eli Cohenem.

Spotkanie Dudy z przedstawicielami środowisk żydowskich

Prezydent i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkali się z działaczami organizacji żydowskich w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. Według zapowiedzi rozmowy miały dotyczyć relacji polsko-amerykańskich.

REKLAMA

Podczas uroczystości Duda odznaczył wiceprezes organizacji Jewish Foundation for the Righteous (Żydowska Fundacja na rzecz Sprawiedliwych) Stanlee Joyce Stahl Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za „wybitne zasługi w działalności na rzecz Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zamieszkałych w Polsce”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Rozmowa szefów MSZ Polski i Izraela

Bliskowschodni proces pokojowy oraz kwestie dotyczące odszkodowań od Niemiec za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej były tematem rozmowy szefów MSZ Polski i Izraela: Zbigniewa Raua i Eli Cohena – poinformował w czwartek polski resort dyplomacji.

Ministrowie spotkali się w Nowym Jorku na marginesie wydarzeń towarzyszących 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Bliskowschodni proces pokojowy oraz kwestie dotyczące odszkodowań od Niemiec za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej były tematem rozmowy ministra Zbigniewa Raua z ministrem spraw zagranicznych Izraela Eli Cohenem” – przekazał MSZ na platformie X (d. Twitter).

REKLAMA