Pozew w trybie wyborczym przeciw Tuskowi. „Kłamie na nasz temat”

Donald Tusk / Foto: PAP
Donald Tusk / Foto: PAP
REKLAMA

Bezpartyjni Samorządowcy złożyli pozew w trybie wyborczym przeciwko liderowi Koalicji Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi. „Liderzy dużych partii politycznych budują swoją kampanię na emocjach, atakach i kłamstwie” – napisali we wtorek Bezpartyjni Samorządowcy na Facebooku.

„Złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko Donaldowi Tuskowi. Liderzy dużych partii politycznych budują swoją kampanię na emocjach, atakach i kłamstwie” – napisali we wtorek Bezpartyjni Samorządowcy na Facebooku.

REKLAMA

Rzecznik partii Krzysztof Maj napisał, że rosnące poparcie formacji „nie jest na rękę PiS, dlatego musieliśmy wygrać z TVP, która nas pomijała”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Nie jest też na rękę PO, której lider kłamie na nasz temat. Zastanawia mnie, dlaczego to robi, skoro jego partyjny kolega Michał Szczerba za insynuacje o naszej współpracy z PiS przegrał z nami w sądzie” – napisał Maj.

Wcześniej, we wtorek Interia poinformowała nieoficjalnie, że do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął pozew w trybie wyborczym przeciwko Tuskowi złożony przez bezpartyjnych Samorządowców, którzy domagają się od lidera PO „wygłoszenia przeprosin na pięciu wiecach wyborczych, w telewizji i mediach społecznościowych”.

Jak informuje Interia, pozew dotyczy słów wypowiedzianych przez Tuska podczas wiecu wyborczego w Pile 21 września. Lider Koalicji Obywatelskiej mówił o tym, że Bezpartyjni Samorządowcy to „przystawka PiS” i „pomocnicy Kaczyńskiego”, i zarzucił wprost, że są finansowani przez partię rządzącą.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu. Publikacja sprostowania, odpowiedzi lub przeprosin następuje najpóźniej w ciągu 48 godzin, na koszt zobowiązanego. W orzeczeniu sąd wskazuje medium, w rozumieniu prawa prasowego, w której ma nastąpić publikacja oraz termin publikacji.

REKLAMA