Rozbój na stoisku handlowym. Areszt dla obywatela Gruzji

Policja. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Policja. / Zdjęcie ilustracyjne: PAP
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował tymczasowy areszt dla 30-letniego obywatela Gruzji, który dokonał rozboju w okolicach targowiska na gdańskim Przymorzu. Napastnik uderzył pokrzywdzonego mężczyznę kilkukrotnie pięścią w twarz, a następnie ukradł mu okulary przeciwsłoneczne oraz rower.

Mężczyzna, który w okolicach targowiska na chodniku miał stoisko handlowe, został zaatakowany i okradziony przez nieznanego sprawcę. Napastnik uderzył pokrzywdzonego kilkukrotnie pięścią w twarz, a następnie ukradł mu okulary przeciwsłoneczne oraz rower. Zgłaszający wycenił straty na ponad 200 zł – podała we wtorek oficer prasowa gdańskiej komendy podinsp. Magdalena Ciska.

REKLAMA

Wyjaśniła, że do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na targowisku przy ul. Czerwony Dwór w Gdańsku. – Następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia, na ul. Sobótki w Gdańsku funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 30-letniego obywatela Gruzji. Policjanci odzyskali też rower należący do pokrzywdzonego – dodała.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze usłyszał zarzut dokonania rozboju. – Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, w poniedziałek sąd zadecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – podała policjantka.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

REKLAMA