„Historyczny dzień Niemiec”. Wykształcili swoich… imamów

Imam Sadybakas Doołow Źródło: prt sc/VK
Imam Sadybakas Doołow Źródło: prt sc/VK
REKLAMA

Są pierwszymi imamami, którzy ukończyli Islamkolleg Deutschland: 26 absolwentów otrzymało dyplomy – poinformował portal Tagesschau. Były prezydent Niemiec Christian Wulff mówił w związku z tym o historycznym dniu. „Po raz pierwszy imamowie kończą kształcenie w Niemczech w języku niemieckim” – powiedział.

Islamkolleg Deutschland (Kolegium Islamskie) zostało założone pod koniec 2019 roku w Osnabrueck, a latem 2021 roku pierwsi studenci rozpoczęli edukację. Warunkiem wstępnym przyjęcia do kolegium jest z reguły ukończenie studiów akademickich w zakresie teologii islamskiej w Niemczech. Uczelnia jest finansowana przez niemieckie MSW.

REKLAMA

„Po raz pierwszy imamowie kończą kształcenie w Niemczech w języku niemieckim, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło” – powiedział Wulff, który jest przewodniczącym kuratorium kolegium.

Przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech Aiman Mazyek również jest zadowolony z pierwszych absolwentów. Istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych imamów, którzy opowiadają się za oświeconym islamem – podkreślił.

(PAP)

REKLAMA