Interwencja poselska Konfederacji. „Manipulacje paliwem to działania przestępcze” [VIDEO]

Konfederacja interwencja ws. paliw.
Od lewej: Krzysztof Tuduj, Rafał Mekler i Stanisław Tyszka. / Fot. screen
REKLAMA

W Ministerstwie Aktywów Państwowych posłowie i działacze Konfederacji złożyli interwencję poselską dotyczącą obecnej sytuacji związaną z dostępnością paliwa w Polsce oraz manipulacjami cenami przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Krzysztof Tuduj, lider listy Konfederacji we Wrocławiu, zwrócił uwagę że przez nieodpowiedzialną politykę rządu, obecnie nie ma dostępu do paliwa w kraju.

REKLAMA

Wygląda na to, że PiS próbował wykorzystać paliwo do swojej kampanii wyborczej, obiecując niższe ceny, jednak teraz brakuje paliwa. Wyciekły informacje o instrukcjach dla pracowników Orlenu, aby informować o awarii pompy w przypadku braku paliwa. Tymczasem Orlen i ministerstwo milczą, co jest nie do zaakceptowania. Dlatego dzisiaj domagamy się wyjaśnień w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a jutro rozważymy interwencję w Urzędzie Dozoru Technicznego. To skandaliczne, jak rządzący traktują własność państwową – oświadczył Tuduj.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Poseł Stanisław Tyszka, lider listy Konfederacji w Gdyni, podkreśla, że PiS obdarowuje inne narody, obniżając ceny paliwa dla Czechów i Niemców, kosztem Polaków.

Po wyborach te ceny zostaną z pewnością urealnione, a to Polacy zapłacą rachunek. Konfederacja jest za obniżeniem opodatkowania paliwa, a nie manipulowaniem cenami. PiS podnosił podatki w przeszłości, co dowodzi ich hipokryzji – przekazał na konferencji Tyszka.

Rafał Mekler, transportowiec i numer 2 na liście Konfederacji w Lublinie, opowiada o problemach przedsiębiorców i rolników, którzy borykają się z brakiem paliwa.

Ta sytuacja uniemożliwia planowanie i pracę. Rząd PiS próbuje sterować cenami paliw, co ma negatywny wpływ na gospodarkę. Konfederacja dąży do trwałego obniżenia cen paliw poprzez cięcie podatków. Manipulacje paliwem to działania przestępcze, a PiS wykorzystuje spółki państwowe do finansowania własnej kampanii – powiedział Mekler.

Konfederacja podsumowała, że obecna sytuacja na rynku paliwowym w Polsce jest nieakceptowalna, a rząd PiS powinien ponosić pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje.

REKLAMA