Nożownik terroryzuje TO miasto. Ranił już 3 kobiety

Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
REKLAMA

Holenderska policja poszukuje nożownika, który od kilku dni terroryzuje Utrecht – informuje telewizja RTV Utrecht. W ciągu zaledwie czterech dni trzy kobiety zostały zranione nożem na tej samej ulicy tego miasta i trafiły do szpitala.

W nocy z poniedziałku na wtorek przy ulicy Balijelaan w Utrechcie zaatakowana została 20-latka. Kobieta została przewieziona do szpitala z ranami, które odniosła od pchnięcia nożem.

REKLAMA

Prawie w tym samym miejscu doszło do identycznego ataku w czwartek wieczorem. Ofiarą padła 23-letnia kobieta, która także została dźgnięta nożem. Jej równolatka została okradziona i pchnięta nożem dwa dni później niedaleko miejsca wcześniejszego zdarzenia.

Rzecznik policji przekazał mediom, że trwają poszukiwania sprawcy. Wprawdzie nie ma jeszcze pewności, że ataki przeprowadziła ta sama osoba, jednak ze względu na podobny charakter i miejsce ataków jest to obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Tymczasem, jak podaje RTV Utrecht, młode mieszkanki Utrechtu obawiają się wieczorem wychodzić z domu. „Wieczorem idę z przyjaciółkami na drinka i obawiamy się, czy bezpiecznie wrócimy do domu” – powiedziała telewizji 20-letnia studentka.

REKLAMA