Sommer o poparciu sondażowym Konfederacji: Myślicie, że TO znów się dzieje?

Tomasz Sommer.
Tomasz Sommer. / foto: PAP
REKLAMA

Redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer, we wpisie w mediach społecznościowych komentuje sprawę malejących wyników sondażowych Konfederacji. Prawicowy dziennikarz i publicysta wspomina, jak to wyglądało podczas poprzedniej kampanii wyborczej.

Jeszcze niedawno Konfederacja miała w sondażach po kilkanaście procent, ale w ostatnich tygodniach poparcie zaczęło spadać. Partia wciąż utrzymuje się na trzecim miejscu pod względem poparcia i rzadko spada poniżej 10 proc. Jej sympatycy zaczęli więc szukać przyczyn „kryzysu”.

REKLAMA

Część zaczęła grzmieć, że prawicowcy zbytnio złagodzili swój przekaz, a na dowód słuszności swoich tez wskazali, że wyniki sondaży pogorszyły się w momencie, gdy „do szafy” schowano Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna.

Inni z kolei postawili tezę odwrotną: notowania pogorszyły się przez tzw. „szurów”.

Grupa „antyszurowa” argumentuje, że spadki w badaniach poparcia zbiegły się z głośną „aferą” dotyczącą jedzenia psów i pojawieniem się w mediach dziesiątek artykułów, w których przypominano różne kontrowersyjne wypowiedzi polityków Konfederacji.


Czytaj więcej: Konfederacja stała się za bardzo… No właśnie, jaka? Zdania są podzielone


Inne przemyślenia na temat spadku w sondażach ma redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer.

„Przed poprzednimi wyborami, przez ostatni miesiąc niemal wszystkie sondażownie pokazywały Konfederację pod progiem. Wykazywane poparcie było mniejsze od prawdziwego o 30 proc. Jak sądzicie, czy obecnie też dzieje się coś takiego?” – napisał wolnościowy publicysta na portalu X (dawniej Twitter).

REKLAMA