I. PiS. II. PO. III. Konfederacja. Najnowszy sondaż

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk oraz Sławomir Mentzen.
Jarosław Kaczyński, Donald Tusk oraz Sławomir Mentzen. / foto: PAP (kolaż)
REKLAMA

Na Zjednoczoną Prawicę chce obecnie głosować 39 proc. badanych; na KO – 30 proc., na Konfederację – 10 proc., na Lewicę – 9 proc., a na Trzecią Drogę – 8 proc. Poniżej progu znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy z 2-procentowym poparciem – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Deklarowana frekwencja wynosi 71 proc. (bez zmian). 23 proc. badanych nie planuje udziału w wyborach, a 6 proc. nie ma zdania.

REKLAMA

Z sondażu wynika, że na Zjednoczoną Prawicę chce obecnie oddać swój 39 proc. badanych (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem). Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 30 proc. badanych (bez zmian).

Na trzecim miejscu uplasowała się Konfederacja z poparciem 10 proc. (bez zmian). Lewica może z kolei liczyć na 9-procentowe poparcie (bez zmian), a Trzecia Droga – na 8 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Na Bezpartyjnych Samorządowców swój głos chce oddać 2 proc. respondentów (bez zmian).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 29 do 2 października br. na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1073 osób.

REKLAMA