Minister Kamiński zapewnia, że nie pozwoli „aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów”

Mariusz Kamiński Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Mariusz Kamiński Źródło: PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

Władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów – powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński w Polskim Radiu 24. „Każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich” – dodał.

Szef MSWiA został m.in. zapytany o to, czy Polska oraz polskie służby są przygotowane na próby destabilizacji sytuacji społecznej po wyborach parlamentarnych. „Absolutnie tak. Zarówno przed wyborami, jak i po wyborach. Do żadnych fałszerstw nie dopuścimy” – podkreślił.

REKLAMA

Przypomniał, że „komisje wyborcze orgaznizowane są na poziomie samorządów, a w wielu samorządach, zwłaszcza w dużych miastach, przewagę ma opozycja”. „Nie wiem, do kogo są kierowane te uwagi o rzekomej możliwości sfałszowania wyborów” – dodał.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Na pewno władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów. Jeżeli komuś takie myśli przechodzą do głowy, to gdyby je realizował, poniesie bardzo twarde konsekwencje” – zaznaczył Kamiński.

Podkreślił również, że „w Polsce są wolne wybory, nasi obywatele wypowiedzą się w sposób swobodny”. „My to zapewnimy. Wszystkie działania naszych służb dotyczą właśnie tego, żeby było można w sposób swobodny wyrażać swoje poglądy, i tak też zabiegać o głosy wyborców” – zaznaczył. „Każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich” – zaznaczył.(

REKLAMA