Minister Kamiński zapewnia, że nie pozwoli „aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów”

Mariusz Kamiński Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Mariusz Kamiński Źródło: PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

Władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów – powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński w Polskim Radiu 24. „Każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich” – dodał.

Szef MSWiA został m.in. zapytany o to, czy Polska oraz polskie służby są przygotowane na próby destabilizacji sytuacji społecznej po wyborach parlamentarnych. „Absolutnie tak. Zarówno przed wyborami, jak i po wyborach. Do żadnych fałszerstw nie dopuścimy” – podkreślił.

REKLAMA

Przypomniał, że „komisje wyborcze orgaznizowane są na poziomie samorządów, a w wielu samorządach, zwłaszcza w dużych miastach, przewagę ma opozycja”. „Nie wiem, do kogo są kierowane te uwagi o rzekomej możliwości sfałszowania wyborów” – dodał.

„Na pewno władze państwowe nie pozwolą, aby doszło do jakiegokolwiek fałszowania wyborów. Jeżeli komuś takie myśli przechodzą do głowy, to gdyby je realizował, poniesie bardzo twarde konsekwencje” – zaznaczył Kamiński.

Podkreślił również, że „w Polsce są wolne wybory, nasi obywatele wypowiedzą się w sposób swobodny”. „My to zapewnimy. Wszystkie działania naszych służb dotyczą właśnie tego, żeby było można w sposób swobodny wyrażać swoje poglądy, i tak też zabiegać o głosy wyborców” – zaznaczył. „Każdy wynik, jaki wyborcy wydadzą, ma być uszanowany przez wszystkich” – zaznaczył.(

REKLAMA