Korwin-Mikke: „Jeśli zdechnie Schengen to nie będzie żadnego sensu, by nadal być krajem deptanym i poniżanym przez unijnych biurokratów”

Janusz Korwin-Mikke Źródło: YouTube / Super Express 2
Janusz Korwin-Mikke Źródło: YouTube / Super Express 2
REKLAMA

Założyciel Najwyższego Czasu! i współzałożyciel Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, sugeruje, że Strefa Schengen to jedyne, co powinno trzymać Polskę w strukturach europejskich.

W środę Czechy wprowadziły wyrywkowe kontrole na granicy ze Słowacją z powodu napływu migrantów. Po podobne rozwiązania sięgnęły też Austria i Polska. Słowacja od czwartku zwiększyła kontrole na granicy z Węgrami.

REKLAMA

Na tę wiadomość zareagował założyciel Najwyższego Czasu! i współzałożyciel Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke. Nestor polskiej prawicy wolnościowej przestrzegł, że gdy Strefa Schengen upadnie, to dalsze tkwienie w strukturach europejskich straci sens.

„Polska i Czechy wprowadzają kontrolę na granicy ze Słowacją. Niemcy zapowiadają kontrole na granicy z Polską i Czechami. Słowacja na granicy z Węgrami. Jeśli zdechnie Schengen i EOG nie będzie żadnego sensu, by nadal być krajem deptanym i poniżanym przez unijnych biurokratów” – napisał na Twitterze poseł Nowej Nadziei.

REKLAMA