„Nie zapomnimy wam”. Konfederacja z petycją do liderów największych partii

Grzegorz Braun
Grzegorz Braun. / foto: Biuro Prasowe Konfederacji
REKLAMA

Konfederacja przygotowała petycję do liderów pięciu partii politycznych, domagając się ich odejścia z życia publicznego. „Nie zapomnimy wam dwóch lat pandemicznego szaleństwa oraz wykorzystywania totalitarnych metod wobec naszego narodu” – czytamy na stronie niezapomnimywam.pl.

Na stronie przypomniano o 117 tys. wadliwych dawkach szprycy przeciwko COVID-19, które „z narażeniem zdrowia i życia podano pacjentom″; ponad 200 tysiącach tzw. zgonów nadmiarowych; bezprawnym „upodleniu i zniewoleniu całego narodu″.

REKLAMA

Petycję można podpisać na stronie niezapomnimywam.pl. Poniżej zamieszczamy całą treść petycji do Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołowni oraz Włodzimierza Czarzastego:

„Pana ugrupowanie polityczne w latach 2020-21 wzięło czynny udział w przygotowaniu i przegłosowaniu polityki państwa polskiego wobec epidemii COVID-19. Raporty opublikowane we wrześniu 2023 r. przez Najwyższą Izbę Kontroli – która dokonała sprawdzenia realizacji tej polityki – pozwalają mi jednoznacznie uznać, iż popełnił Pan niewybaczalne błędy. Błędy, których ja nigdy Panu nie zapomnę.

Czy nie wstyd Panu dzisiaj za poparcie udzielone przez Pana, wraz z całą partią, dla programu szczepień na COVID-19, w którym to programie użyto nie w pełni sprawdzonych i przebadanych szczepionek?

Co Pan powie dzisiaj wszystkim tym Polakom, którzy dali się zwieść Waszej propagandzie rzekomo wielkiego dobra i wysokiej skuteczności tych preparatów, w tworzeniu której braliście kluczowy udział?

I przede wszystkim, co może Pan powiedzieć tym Polakom, którzy przyjęli wadliwe szczepionki? NIK bije wszak na alarm, że aż 117 600 dawek szczepionek firm Moderna i Johnson & Johnson, które wydano pacjentom, okazało się preparatami wadliwymi, zagrażającymi zdrowiu i życiu ludzi!

Szczególnie niepokoi mnie fakt, że dziś już nawet nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile osób spośród ponad 200 tysięcy zmarłych wskutek tej obłędnej polityki, przyjęło te preparaty, licząc na to, że przyniosą im zdrowie. Czy kiedykolwiek znajdzie Pan w sobie odwagę, by przyznać, że tzw. zgonów nadliczbowych mogłoby nie być, gdyby nie Pana obłędna zgoda i poparcie dla sanitaryzmu, zamykania firm na kłódkę, a ludzi w domach, jak również paraliżowania całej służby zdrowia i forsowania niesprawdzonych szczepionek?

Słowo «przepraszam» to byłoby i tak zdecydowanie za mało. Głosując wspólnie z innymi liderami politycznymi i ich partiami za programem masowych szczepień, a nawet publicznie rozważając, czy też nawet domagając się «zachęcenia» (lub przymuszenia) do szczepień ludzi, którzy z różnych przyczyn nie chcieli w tym brać udziału, ostatecznie skompromitował się Pan w moich oczach.

Tacy politycy, którzy wystawiają na bezpośrednie niebezpieczeństwo zdrowie i życie obywateli swojego kraju poprzez nieprzemyślane lub wręcz z premedytacją podejmowane złe decyzje polityczne, powinni na zawsze odejść z polityki.

Dlatego, mając świadomość swojego głosu i podmiotowości obywatela, oczekuję od Pana rezygnacji z pełnionych funkcji publicznych i wycofania się ze startu w tegorocznych wyborach”.

Na stronie możemy przeczytać o tym, że PO-PiS „politycy wciąż czują się bezkarni”. „ latach mniemanej pandemii COVID-19 okazało się, że największe spustoszenie sieje nie choroba, a politycy. Politycy posiadający konkretne nazwiska i podejmujący konkretne decyzje. Im więcej czasu mija, tym na jaw wychodzi więcej nieprawidłowości, afer i naruszeń, jakich dokonywał rząd przy poparciu miażdżącej większości opozycji. PiS, PO, PSL, Lewica oraz Polska2050 wspólnie przekazywały kolejne, dyktatorskie uprawnienia Ministrowi Zdrowia. W biały dzień łamano Konstytucję, niszczono zdrowie i majętność milionów Polaków” – napisano na portalu niezapomnimywam.pl.

REKLAMA