Kibice wywiesili niepoprawne politycznie flagi. Wielkie oburzenie [FOTO]

Kibice Celtiku Glasgow wywiesili transparenty popierające Palestynę.
Kibice Celtiku Glasgow wywiesili transparenty popierające Palestynę. / Fot. screen
REKLAMA

Kibice Celtiku Glasgow wywiesili niepoprawne politycznie transparenty – niepoprawne szczególnie teraz, w momencie ataku palestyńskiego Hamasu. Izrael jest oburzony. Ostro zareagował m.in. były piłkarz szkockiego klubu.

Fani Celtiku wywiesili transparenty z napisem „Free Palestine” (tłum. Wolna Palestyna) oraz „Victory to the resistance” (tłum. Zwycięstwo ruchu oporu). Niektórzy kibice trzymali także małe palestyńskie flagi.

REKLAMA

Podobne hasła na trybunach stadionów piłkarskich pojawiały się w przeszłości, ale eksponowanie ich właśnie teraz, gdy w kolejnej odsłonie wojny palestyński Hamas pierwszy wykonał zmasowany atak na Izrael, odbierane jest jako jasna polityczna deklaracja i opowiedzenie się w konflikcie po jednej ze stron.

Postawę kibiców Celtiku w ostrych słowach skomentował Nir Bitton, izraelski piłkarz reprezentujący barwy szkockiego klubu w latach 2013-2022.

„Wstydźcie się!!! Tak, uwolnijcie Gazę od Hamasu, nie Izraela!! Wspieranie organizacji terrorystycznej, która jest dumna z mordowania rodzin, jest całkowitym szaleństwem! Żenujące. Większość z was nawet nie wie, gdzie leży Izrael. Nie macie pojęcia o tym konflikcie, a mimo to zachowujecie się, jakbyście wiedzieli wszystko” – napisał izraelski piłkarz.

„Jako ojciec trójki dzieci chciałbym zobaczyć, jak zareagowalibyście, kiedy wasze niewinne dzieci zostaną zamordowane i porwane na waszych oczach. I proszę, nie mówcie mi, że to właśnie Izrael robi Palestynie, bo jest to dalekie od prawdy. Przestańcie poddawać się praniu mózgu, być stronniczym i doedukujcie się, jakie są fakty!!!!” – dodał.

Izraelski piłkarz Nir Bitton odpowiada kibicom Celtiku Glasgow.

Kibice Celtiku przypominają, że palestyńskie flagi wywieszali wcześniej, także podczas meczu z izraelskim Hapoelem Beer Szewa w 2016 roku. W spotkaniu tym wystąpił Bitton, który teraz ostro odcina się od postawy szkockich kibiców. „Wówczas nie powiedział ani słowa i szczęśliwy odebrał swoją pensję” – skomentowali fani.

REKLAMA