Polacy kochają wolność

Tomasz Sommer.
Tomasz Sommer. / Fot. PAP
REKLAMA

Kilka dni temu przez media społecznościowe przeleciał jak meteoryt szeroko komentowany post pokazujący, że Polacy to najbardziej wolnościowy naród na świecie. Bardzie wolnościowy nawet od Amerykanów. Postawę wolnościową przyjmuje u nas aż ponad 40 proc. społeczeństwa.

Wolnościowcy w Polsce od zawsze są jednak politycznie niedowartościowani, a w mediach są dyskryminowani i wyszydzani. Nic dziwnego – pracują na to stare pieniądze, stare układy, stare i nowe media, stare i nowe służby.

REKLAMA

Czas jednak to przełamać. A w walce o taki efekt nie wolno mieć złudzeń, że jeśli wolnościowcy od swojej wolnościowości odejdą, to będą mieli lepsze wyniki. Nie. Stare pieniądze, stare układy, stare i nowe media, stare i nowe służby nadal będą ich blokowały. Bo stojącym za nimi ludziom zależy na jednym – nie dopuszczeniu nikogo na swoje miejsce, nawet jeśli mieliby oni dokładnie takie same poglądy. Bo liczy się władza i dostęp do kasy, a takimi rzeczami, zdaniem grupy trzymającej obecnie władzę, nie należy się dzielić.

Nie ma więc dla wolnościowców innego wyjścia niż głosić swoje poglądy w jak najprawdziwszej i najbardziej szczerej formie, a jednocześnie dążyć do przejęcia starych pieniędzy, likwidacji starych układów, starych i nowych mediów, jeśli są antywolnościowe, rozwiązania służb, jeśli walczą z wolnością. Powiedzmy sobie w końcu wprost – nie walczymy tylko o niższe podatki. Walczymy o zmianę systemu. Czy obecne wybory będą małym czy dużym krokiem w tym kierunku? O tym oczywiście przekonamy się w niedzielę wieczorem.

Wybory, wyborami a zwykła praca trwa. Robię obecnie korektę pracy prof. Piotra Kowalczaka, której tytuł brzmi: „Zmiana klimatu – polityka, ideologia, nauka i fakty”. Książka będzie miła znów ponad 800 stron. Zawiera szczegółowy przegląd problematyki związanej ze zjawiskiem zmiennością klimatu. I znów jest to praca całkowicie pionierska, po prostu takiego opracowania jeszcze na polskim rynku nie było. Potwierdza ona prezentowane u nas od wielu lat stanowisko, że „antropogeniczne globalne ocieplenie” to polityczny fałsz, a nie naukowa hipoteza. Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto choć trochę interesuje się polityką i… ekologią.

W tym roku wydamy jeszcze także trzecią książkę Razprozaka. Jak przed rokiem, wyjdzie ona na początku grudnia, by zdążyli Państwo ją nabyć jako prezent świąteczny. Z jej przedsprzedażą ruszymy na początku listopada.

Pod koniec listopada, konkretnie 25 (sobota) i 26 (niedziela), czyli nieco później niż zwykle, odbędzie się nasza tradycyjna Konferencja Prawicy Wolnościowej (to już XIII edycja!). Jak zwykle będą z nami Stanisław Michalkiewicz, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Adam Wielomski, liczni autorzy „Najwyższego CZAS!”-u. To w sobotę. A w niedzielę odbędzie się spotkanie z nowymi posłami Konfederacji. Którymi? Tego oczywiście jeszcze nie wiemy. Serdecznie zapraszam wszystkich do zgłaszania swoich propozycji i do udziału w naszej zbiórce na organizację imprezy, którą jak zwykle prowadzimy na portalu zrzutka.

Tak więc podczas niedzielnych wyborów rozstrzygnie się nie tylko kto zostanie posłem, ale także kto będzie gościem naszej Konferencji. Na koniec wypada więc wyrazić nadzieję, że wybór będzie rekordowo duży!

REKLAMA