Profesjonalne usługi DDD – z jakimi kosztami są związane? Sprawdzamy!

Usługi DDD polegają na walce ze szkodnikami, które mogą pojawić się w domu, biurze, restauracji czy hotelu. Niektórzy próbują poradzić sobie z tym problemem samodzielnie, z obawy o wysokie ceny zabiegu. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Przedstawiamy najważniejsze informacje o kosztach związanych z usługami DDD.

Profesjonalne usługi DDD – na czym polegają i kiedy warto z nich korzystać?

Zabiegi wykonywane przez firmy DDD stają się coraz popularniejsze – korzystają z nich osoby prywatne i przedsiębiorcy. Na czym polegają świadczone usługi? Lista jest długa, a oto najważniejsze z nich:

● dezynfekcja – eliminacja bakterii, wirusów i grzybów;
● dezynsekcja – pozbycie się insektów;
● deratyzacja – tępienie myszy i szczurów;
● odławianie zwierząt – wykorzystywane w przypadku drobnych ssaków, np. kun, których nie można zabijać w przeciwieństwie do gryzoni;
● dezodoryzacja – eliminacja nieprzyjemnych zapachów;
● monitoring DDD – kontrolowanie stanu sanitarnego obiektu pod kątem obecności szkodników.

Zabiegów wykonywanych przez takie przedsiębiorstwa jest znacznie więcej, a wszystko zależy od indywidualnej oferty.

Z usług DDD warto korzystać kiedy pojawi się problem ze szkodnikami, który wymyka się spod kontroli, bo domowe sposoby często okazują się nieskuteczne. Owady mają zakorzeniony instynkt przetrwania, a gryzonie, zwłaszcza szczury, wyróżnia niespotykana pamięć, która jest nawet lepsza niż u psów czy kotów – to utrudnia pozbycie się ich raz na zawsze.

Usługi DDD – co ma wpływ na cenę?

Cena za poszczególne usługi DDD nie jest stała, ustala się ją indywidualnie. Wpływ na jej wysokość ma przede wszystkim:

● rodzaj usługi – za deratyzację zapłacimy niższą cenę niż za odławianie zwierząt;
● lokalizacja – w różnych regionach Polski cena usługi może się wahać nawet o kilkadziesiąt złotych;
● nakład pracy – jeśli populacja szkodników jest wyjątkowo duża, co wiąże się z koniecznością poświęcenia większej ilości czasu, by uzyskać zadowalający efekt, cena będzie wyższa;
● metoda – za przeprowadzenie zabiegu, wymagającego użycia specjalistycznego sprzętu, np. zamgławiacza, zapłacimy więcej;
● wykorzystane materiały – czyli liczba użytych pułapek na gryzonie i ilość środków chemicznych.

Cena zawsze będzie zależna też od konkretnej firmy, dlatego zawsze warto skontaktować się bezpośrednio z przedsiębiorstwem, które świadczy usługi DDD jak np. Stander.

Usługi DDD – czy korzystanie z nich jest opłacalne?

Niektórzy zastanawiają się, czy korzystanie z pomocy specjalistów jest opłacalne, skoro trutkę na szczury i środek owadobójczy można znaleźć w sklepie. Chociaż takie produkty kupimy nawet za 30-50 zł, nie mamy pewności czy okażą się skuteczne – owady i gryzonie przez lata uodporniły się na działanie standardowych preparatów dostępnych w marketach.
Specjaliści dysponują mocnymi chemikaliami, których kupno wymaga posiadania odpowiednich certyfikatów. Dezynsekcja mieszkania kosztuje ok. 200-300 zł, podobna jest średnia cena deratyzacji, więc może się okazać, że większą kwotę przeznaczymy na nieskuteczne środki.

Skorzystanie z pomocy fachowców, a nawet podpisanie umowy o usługi DDD jest najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli przedsiębiorstw, takich jak hotele czy restauracje, a w Polsce jest prawie 70 tys. takich placówek.

Warto zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię, bo jeśli klienci zauważą szkodniki, miejsce straci reputację, a co za tym idzie także zyski – dlatego warto działać szybko i dyskretnie. To, ile trwa dezynsekcja czy deratyzacja, będzie zależne od doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg, bo im większe ma kompetencje, tym łatwiej pozbędziemy się problemu.