Miała dość utrzymywania dorosłych synów. Sprawa trafiła do sądu

Sąd i prawo
Sąd i prawo. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

75-letnia Włoszka miała dość utrzymywania swoich dorosłych synów i zdecydowała się na skierowanie przeciw nim sprawy do sądu. Kobieta kilkakrotnie próbowała przekonać swoich synów, w wieku 40 i 42 lat, by zaczęli żyć samodzielnie, zwłaszcza że każdy z nich miał pracę.

Matka była zirytowana faktem, że obaj synowie nie ponosili kosztów związanych z utrzymaniem domu i nie pomagali przy codziennych obowiązkach. Skierowała sprawę do sądu, a sędzia, p. Szymona Caterbi, wyraziła współczucie dla jej trudnej sytuacji i wydała nakaz eksmisji mężczyzn.

REKLAMA

Mają oni wyprowadzić się do 18 grudnia. Wg danych z 2022 roku, prawie 70% osób w wieku od 18 do 34 lat we Włoszech nadal mieszka z rodzicami. Dane te dotyczą 72,6% mężczyzn i 66% kobiet. Spośród młodych dorosłych mieszkających w domu 36,5% było studentami, 38,2% miało pracę, a 23,7% szukało zatrudnienia.

Chociaż we Włoszech istnieje kultura wielu pokoleń mieszkających pod jednym dachem, liczba młodych dorosłych pozostających dłużej w domu rodzinnym wzrosła w ostatnich latach, głównie w wyniku trudnych warunków ekonomicznych i długiego czasu potrzebnego na znalezienie stabilnej pracy.

We Włoszech zdarzały się przypadki, gdy dorosłe dzieci pozywały swoich rodziców. W 2020 roku sąd najwyższy odrzucił apelację 35-letniego muzyka pracującego w niepełnym wymiarze godzin, który argumentował, że jego dochód w wysokości 20 tys. euro rocznie nie wystarcza na życie i potrzebuje pieniędzy od rodziców.


Tekst ukazał się w segmencie Postęp w Świecie w numerze 45-46 (2023) „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.


REKLAMA