Protestowali przeciwko zakazowi spożywania psiego mięsa

Łapy psa.
Łapy psa - zdj. ilustracyjne. / Fot. Glen Carrie/Unsplash
REKLAMA

Przed południowokoreańskim parlamentem protestowali przeciwko zakazowi spożywania psiego mięsa hodowcy psów na mięso i właściciele lokali, gdzie się to mięso podaje. Zakaz spożywania takiego mięsa zamierza wprowadzić rząd i rządząca krajem Partia Władzy Ludowej.

Jeszcze w tym roku odpowiednia ustawa ma zostać przyjęta przez parlament. Hodowcy psów na mięso i właściciele lokali twierdzą, że ustawa pozbawi ich środków do życia oraz ograniczy różnorodność serwowanych posiłków.

REKLAMA

Korea Południowa chce zakazać jedzenia psiego mięsa i położyć kres kontrowersjom związanym z tym zwyczajem w związku z rosnącą świadomością ws. praw zwierząt. Psie mięso jest daniem podawanym latem.

Sięgają po nie głównie starsi mieszkańcy kraju. Wg Gallupa, dwie trzecie Koreańczyków popiera zakaz spożywania psiego mięsa, a 8% przyznaje, że jadło psie mięso w ciągu minionego roku.

W 2015 roku odsetek ten wynosił 27%. W Korei jest ok. 3,5 tys. gospodarstw hodujących 1,5 mln psów na mięso i 3 tys. restauracji, które specjalizują się w daniach z psiny.

Rząd oferuje przedstawicielom branży, której działalność ma zostać zakazana, trzyletni okres przejściowy na zmianę rodzaju prowadzonej działalności. Mają oni otrzymać wsparcie finansowe.


Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 49-50 (2023) „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.


 

REKLAMA